Fransızca, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir.

İlköğretim Öğrencileri İçin Fransızca Eğitimi

İlköğretim düzeyindeki çocuklar sınıfta Fransızca öğreniyorlar ancak bunun dışında günlük yaşamlarında da bir kullanım bulacaklar. Tecrübelerimize göre, Fransızca öğretiminin yoğun tarzı en iyi sonuçları verir çünkü çocuklar konuşma ve dinleme iletişim kurma ihtiyaçları nedeniyle büyük ölçüde gelişir. Yoğun Fransızca öğretimi, ilköğretim düzeyindeki çocuklar için 2. Dil ile daha fazla iç içe olmalarını ve Mantalite olarak gelişim göstermelerini sağlamaktadır.

Yoğun dil öğretimi ile çocuklar öğrenmek zorunda olduklarını hissetmiş olacaklardır. Bunun yanında istek ve Motivasyon faktörleri devreye girdiğinde çocukların dil eğitim becerileri çok daha hızlı gelişmiş olur. Çocuklarımızın sınıflarında, düzenli kilometre taşları belirleme ve ilerleme kaydetme ile birlikte sürükleyici bir ortam yaratıyoruz.

Dünya Dilleri Merkezi’nde Çocuklar için DDM Dil Okulları İlköğretim Fransızca kursları, ilköğretim seviyesinden lise seviyesine kadar Fransızca dil becerisine geçmeleri için gereken temel kelimeleri, telaffuz kullanımdaki dilini ve gramer yapılarını tanıtmak ve uygulamak için tasarlanmıştır.

Dolayısıyla, öğrenciler ortaokul ve lise için hazırlanırken, Fransızca konuşmaları ve dinlemeleri, olması gereken yerlerden çok daha güçlü, akıcı ve doğru konuşma, dinleme, okuma ve yazmaya yol açan çeşitli iletişim etkinlikleriyle tanıtılmaktadır.

İlköğretim Fransızcası Nedir?

  • Konuşma, Yazma, Okuma [ Hikaye anlatımı], Dinleme ve Drama derslerinden seviyesine uygun gruplarda yararlanır.
  • Her ayın sonunda öğrencinin gelişimi ve yapabildikleri ile ilgili yazılı bir rapor size iletilir.
  • Sene sonunda öğrencinin yaptığı projeler, sunumlar, çalışmalar ve ses kayıtarı gibi tüm ürünler bir dosyada toplanır ve öğrenciye teslim edilir.
  • Düzenli raporlamanın yanı sıra toplam 4 kere yazılı değerlendirme gerçekleştirilir.
  • Dili öğrenirken velilerimize de, çocuğunuzla öğrendiklerini birlikte nasıl çalışacağına dair bilgilendirme kitapçığı verilir.