Dünya Dilleri Merkezi olarak 2003 yılından bugüne Fransızca eğitimleri vermekteyiz. Fransızca dil eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Türk ve Fransız öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip modern sınıflarda verilmektedir.

Fransızca Eğitim Programı Hakkında Bilgi

Maksimum 8 kişilik sınıflarda, butik eğitim anlayışıyla hizmet vermekteyiz. DDM sunduğu öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen dersleriyle (Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Yazılı-Anlatım, Sözlü Anlatım ve Konuşma) dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Fransızca Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır.

Fransızca Eğitim Programı Seviyeleri

A1 / A2 / B1 / B2 seviyelerinde her dönem Fransızca eğitim programları açılmaktadır. Talep edilmesi durumunda C1 ve C2 seviyelerinde de program açılmaktadır.

Fransızca eğitimlerimiz toplam 6 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır.

DELF sınavına yönelik eğitimler Fransız öğretmenlerimiz tarafından birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

FRANSIZCA KURS PROGRAMI GÜN VE SAATLERİ
Günler Saatler Toplam Saat
Hafta Sonu Sabah
Cumartesi / Pazar 10:00 – 13:00 Haftada 6 Saat
Hafta Sonu Öğlen
Cumartesi / Pazar 13:00 – 16:00 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam
Pazartesi / Çarşamba 19:00 – 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Akşam Salı / Perşembe 19:00 – 21:30 Haftada 6 Saat
Hafta İçi Sabah
Pazartesi / Çarşamba 10:00 – 13:00 Haftada 6 Saat

Fransızca Kur Sınavları

Her kur sonunda Fransızca kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir.

Kur sınavında başarı gösteremeyen öğrenciler aynı kuru tekrar hakkı elde ederler. Bu haktan devamsızlığı %10’u geçen öğrenciler faydalanamazlar.

Fransızca Düzeyi Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan Fransızca seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylı’dır.

Katılmış olduğu Fransızca kursu seviyesini tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde Fransız Kültür Merkezinin düzenlediği uluslararası geçerliliğe sahip DELF sınavlarına ücret karşılığında girebilir ve DELF Sertifikası elde edebilirler.