Galatasaray İlkOkul, Lise ve Üniversite Öğrencilerine Özel Fransızca Eğitimleri

Galatasaray

Galatasaray ilkokulundan itibaren lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Fransızca eğitim programları düzenlemekteyiz. Eğitimler okul müfredatına yönelik takviye dersler ve sınavlara hazırlık derslerini içermektedir. Her öğrencinin bireysel olarak Fransızca dil becerilerini geliştirmesi açısından grup derslerinin aksine kişiye özel programlar oluşturmaktayız.

Galatasaray İlkokulu

Galatasaray İlkokulu birinci sınıfına noter huzurunda çekilecek kura ile her yıl olduğu gibi 50 (elli) öğrenci alınmaktadır. Randevu sistemi ile kura başvurusunda bulunacak olan adaylar, bu başvurularını bizzat okul üzerinden gerçekleştirecektir. Galatasaray İlköğretim okulunda eğitim sekiz yıl sürer.

Devlet okulu olarak Galatasaray İlköğretim Okulu'nda birinci sınıftan itibaren yabancı dil (Fransızca) eğitimi başlar. İki kültürün, iki sistemin birbirini tamamlar nitelikte olması ve dördüncü sınıftan itibaren başlayan İngilizce dersleri, eğitim sisteminin daha da aktif ve donanımlı olmasını sağlar.

Galatasaray Lisesi

Galatasaray Lisesi'ne on dört yaşında giren öğrencilerin ilk iki yılı yoğun bir Fransızca eğitimi programıyla geçer. Lise programı 10, 11 ve 12. sınıflara denk gelen üç yıllık bir programdır.

Günümüzde Galatasaray Lisesi Anadolu lisesi kategorisinde, eğitim dili Fransızca, Türkçe, İngilizce, İtalyanca ve Latince olan bir devlet lisesidir. Lise, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı, Fransız Hükûmeti ve Galatasaray Vakfı'nca resmen tanınmış bir kurumdur.

Galatasaray Üniversitesi

GSÜ öğrencilerini hem YKS (TYT-AYT) ile hem de İç Sınav ile almaktadır. Bir kısım derslerini Fransızca olarak yapan Saint-Joseph ve benzeri okul öğrencileri GSÜ'ne kendilerine tanınan bir iç sınav yoluyla girebilirler. Bu sınavı başarmanın yanı sıra YKS (TYT-AYT) sınavında ilk 25.000 içinde yer almaları gerekir.

Galatasaray Üniversitesi, 1992 yılında Türk –Fransız Hükümetleri arasında imzalanan ikili bir anlaşma ile kurulmuş, eğitim dili Fransızca olup, Hukuk Fakültesinde dersler ağırlıklı olarak Türkçe, diğer Fakültelerde de bazı dersler Türkçe verilmekte olan bir Devlet Üniversitesidir.